302755-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Lampor och belysningsarmatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal fyrmateriel LED-lyktor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående ramavtal att mot avrop utföra leverans av fyrmateriel LED-lyktor enligt den bifogade tekniska kravspecifikationen (bilaga 2.).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31521000 Lampor, 31531100 Lampor och lysrör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.