2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Digital plattform för kostdatahantering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Södersjukhusets behov av system kopplat till kostdatahantering. Upphandlingen är uppdelad i tre fristående delområden: • Delområde 1 Kostdatasystem • Delområde 2 System för egenkontroll • Delområde 3 System för upphandling och uppföljning av livsmedel
Intern identifierare: ASN 2025-0444
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000