302783-2025 - Resultat
Sverige – Trädgårdstjänster – Markskötsel - ver 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkskötsel - ver 2
BeskrivningStiftelsen Bollebygds hyresbostäder (Bollebo) har ett behov att upphandla ett nytt avtal med leverantör för markskötsel vid Bollebos fastigheter. Leverantörerna ska kunna erbjuda en funktionell och välvårdad utemiljö där hyresgästerna ska uppleva att markanläggningar sköts på ett bra sätt. Vinterskötsel så som plogning, sandning och snöbortforsling ingår i uppdraget.
Intern identifierare25/6
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000