Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av lägenheter, trygghetsboende i Osby
Referensnummer: 2020-401
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnation av lägenheter för trygghetsboende i Osby, 28 lägenheter samt gemensamhetslokal. Byggentreprenaden upphandlas som totalentreprenad. Färdigställandetid är 2022-03-31.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 55 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211341 Byggnation av lägenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen