302814-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder och skor
Referensnummer: FUT 2018-0270
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar försäljning och leverans av yrkeskläder så som hjälmar, skor, byxor, västar m.fl.
För övrig information och mängder, se handling Kravspecifikation och handling Anbudsformulär, flik 3 Prislista. Beställaren garanterar ingen minimimängd.
Uppdragets omfattning framgår närmare av handlingar förtecknade i ramavtal (ramavtalsvillkor) § 1.1.