302865-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Trycksaker och tillhörande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profiltryckta varor och presentartiklar
Referensnummer: C 2019-0967
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Chalmers tekniska högskola AB avser upphandla ramavtal för profilprodukter och presentartiklar inför kommande ramavtalsperiod.
Behovet är sammantaget mycket varierande i verksamheten och kommande leverantör av profilprodukter och presentartiklar bör ha ett stort sortiment av olika produkter i olika prisklasser och utföranden för beställare att välja mellan.