Huvudsaklig CPV-kod 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar Borås Stads bolag och förvaltningars behov av elmaterial såsom kabel, relä, timer, lysrör, gren/vägg-uttag, ledlampor, lysrör, armaturer m.m. Merparten kommer att avropas av Borås Energi och Miljö AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31221000 Elektriska reläer, 31221200 Reläer för allmän användning, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31532910 Lysrör, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar Borås Stads bolag och förvaltningars behov av elmaterial såsom kabel, relä, timer, lysrör, gren/vägg-uttag, ledlampor, lysrör, armaturer m.m. Merparten kommer att avropas av Borås Energi och Miljö AB.