302906-2022 - ResultatSverige-Västerås: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till upphandling avseende leveranser av Natronlut, Steg 1
Referensnummer: 2022/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling av avtal avseende leveranser av Natronlut enl. bifogade upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24311520 Natriumhydroxid
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen