302952-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Tranemo: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: UPH/2019:40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) inom Tranemo kommun under vintersäsongen.
AFB.33 Anbudets giltighetstid
Anbudsgivaren är bunden av sitt anbud sex (6) månader efter sista anbudsdag. För det fall upphandlingen blir föremål för överprövning är Anbudsgivaren bunden av anbudet fram till och med en månad efter den tid då eventuell överprövning avslutats genom lagakraftvunnen dom. Anbudsgivaren är bunden av sitt anbud till 3.3.2020
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233139 Underhåll av allmänna vägar, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen