303002-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Installation av båtmotorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Motorbyte på lotsbåt Pilot 117 SE.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående motor och backslagsbyte, målning m.m. på lotsbåt Pilot 117 SE. Arbetets fullständiga omfattning framgår av bifogad teknisk kravspecifikation, se bilaga 2.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
51145000 Installation av båtmotorer, 50244000 Renovering av skepp och båtar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.