Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Elförsörjning till Skogsstyrelsen
Referensnummer: 2023/458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Skogsstyrelsen inbjuder till anbudslämning avseende elförsörjning till myndighetens samtliga anläggningar. Skogsstyrelsen avser att teckna ramavtal med en (1) Leverantör i enlighet med omfattningen som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet, 65000000 El-, vatten- och energiverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen