303054-2021 - ÄndringSverige-Falkenberg: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor 2207
Referensnummer: 21-04-16 44446
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling Serviceresor Hallandstrafiken
Uppdraget innefattar färdtjänst, länsfärdtjänst, riksfärdtjänst, resor till och från daglig verksamhet skolskjuts och sjukresor samt anropstyrd linjetrafik (beställningstrafik), närtrafik, ledsagarservice och transportuppdrag i anslutning till dessa lagstiftningar.
Uppdraget utförs för Region Halland, Kungsbacka, Varberg, Falkenberg, Halmstad, Laholm och Hylte kommun.