Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av Kylanläggningar
Referensnummer: KS-2019-386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42511110 Värmepumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och underhåll av kylanläggningar i kommunala fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42511110 Värmepumpar, 42530000 Delar till kyl- och frysutrustning samt värmepumpar, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen