303161-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GIS-plattform
Referensnummer: TN 2022-0490
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende GIS-plattform
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avseende GIS-plattform. Se bilagor för detaljerad beskrivning.