Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Hälso- och sjukvård
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Public Affairs (PA) tjänster
Referensnummer: 2021-O001262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänsten Public Affairs (PA) vilket omfattar konsultstöd för intresse- och omvärldsbevakning för samhällsaktörer. Det kan omfatta:
* Analys- och strategiarbete
* Framtagning av underlag
* Rådgivning
* Projektledning och projektstöd
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen