II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd inom processledning för arbetslivsanknytning av utbildning inom naturvetenskap och teknik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar konsultstöd i olika forsknings- och utbildningsprojekt inom NMT-området, där konsult, tillsammans med ledningen inom NMT-fakulteten, ska utveckla och stöta verksamheten med olika inriktningar och roller. Uppdragen kan variera från fall till fall både gällande omfattning och tid. De tjänster som omfattas av upphandlingen avser: Ledningsstöd Processutveckling Projektledning Analysarbete Utbildning
Konsult inom processledning för samverkan mellan forskning och näringsliv inom informationsteknologi och teknisk fysik
Del nr: 2