Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstedesign
Referensnummer: UHM-2018-0213
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsmyndigheten har ett behov av att kunna genomföra kundanalyser och utveckla kundinsiktsdrivna tjänster genom de metoder som benämns kundresor och tjänstedesign. För att kunna realisera detta ser vi ett behov av att köpa in externt konsultstöd.
Denna upphandling syftar till att säkerställa att Upphandlingsmyndigheten har tillgång till detta konsultstöd från en extern leverantör med djup kompetens inom området.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen