Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
WAN och Internetaccesser
Referensnummer: SDA 2021-00721
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72700000 Datanätstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett avtal för WAN- samt internettjänsteleverans som ska tillhandahålla en säker och tillgänglig kommunikationsmiljö för Swedavias interna behov. Leveransåtagandena kommer att utgöras av ett funktionsåtagande inklusive drift och underhåll där Swedavia inte har för avsikt att köpa och äga någon utrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt uppgift i bifogad inbjudan.