3033-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av lös inredning till Snäckviken.
Referensnummer: V-2016-0762
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH avser upphandla lös inredning med montage till byggnad 403, 407 samt 410 på adressen Kvarnbergagatan 14 i Södertälje.
Upphandlingen är indelad i 2 delar Möbler och Kontorsmöbler, anbudslämnare kan lämna anbud på ett eller båda områdena.
Start för uppdraget (leverans, montage/installation) planeras till 3.7.2017 och uppdraget ska vara slutfört i sin helhet till 28.7.2017. Det inbegriper även att lokalerna är städade och slutbesiktningen är genomförd. Slutbesiktning sker vecka 29, 2017.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39151000 Diverse möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlaget.