See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markarbeten för ny- och ombyggnad samt underhåll av fjärrvärme- och fjärrkylaledningar
Beskrivning: Uppdraget omfattar markarbeten för ny- och ombyggnad samt underhåll av fjärrvärme- och fjärrkylaledningar i den upphandlande enhetens distributionsområde för fjärrvärme och fjärrkyla.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101860:Lot:1