303353-2019 - ResultatSverige-Östersund: Geologi, oceanografi och hydrologi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom hydrologi
Referensnummer: 512-627-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Jämtlands län upphandlar konsulttjänster inom hydrologi. Ramavtal kommer att tecknas med tre leverantörer (under förutsättning att så många kvalificeras). Avrop sker genom både rangordning och förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71351612 Hydrometeorologi, 71351920 Oceanografi och hydrologi, 71353000 Markmätningar, 71353100 Hydrografiska mätningar, 71354400 Hydrografiska tjänster, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen