303389-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster inom VA – VA konsulter för strömningsberäkningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA konsulter för strömningsberäkningar
BeskrivningKonsulttjänster för beräkningar inom strömningsberäkningar för kallvatten- och spill vattensystem. I planeringen på Göteborg Energi spelar beräkningar av kapaciteten i kallvatten- och spillvattensystem en viktig roll för att bedöma möjligheten att ansluta nya kunder, göra avstängningar med mera.
Intern identifierare25-0031
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000