Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av enskilda avlopp rännstensbrunnar etc.
Referensnummer: SBB2018-200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tömning av enskilda avloppsbrunnar, rännstensbrunnar, tömning av slam från reningsverk, i Hällefors, Lindesbergs, Ljusnarsbergs och Nora kommuner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90470000 Rensning av avlopp, 90510000 Avfallshantering, 90513600 Avlägsnande av slam, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar, 90642000 Tömning av rännstenar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen