303413-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönområdesskötsel
Referensnummer: SH 2021/118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser grönområdesskötsel för beställarens hamnområde, både allmänna ytor och inom terminalområden. Avtalet omfattar även köp av växter, jord och gödsel samt hyra av planteringskärl. Denna upphandling är inte delad i avtalsområden. Leverantören ska lämna anbud på samtliga efterfrågade tjänster. Beställaren avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
Uppdragen kommer att avropas successivt där det vid respektive avrop kommer att framgå vad uppdraget omfattar. Uppdragen kommer att variera i både tid och uppdragens storlek.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för grönområdesskötsel.