303485-2020 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemelektronik
Referensnummer: RLH 20.041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hemelektronik i form av följande produktgrupper med tillbehör för fullt nyttjande:
TV & Bild, Ljud, Foto & Video, Spel och Övriga produkter.
Upphandlingen omfattar ej datorer med tillbehör, surf/läsplattor, toner, vitvaror, köksapparater, telefoniprodukter, kopiatorer, skrivare och kaffemaskiner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32324000 TV-apparater, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342000 Högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 48911000 Datorspel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen