303488-2020 - ResultatSverige-JÖNKÖPING: Slamsugare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambil
Referensnummer: 19/198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144410 Slamsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
June Avfall handlar upp slambilar till egen verksamhet.
Omfattning
Jönköpings kommun genomför en upphandling gällande 2 st kompletta slambilar till det kommunala avfallsbolaget June Avfall & Miljö AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen