303489-2020 - ResultatSverige-KARLSTAD: Nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfacklingsutrustning
Referensnummer: 20/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
MSB har behov av en leverantör som ska modifiera, utrusta och inreda 6 stycken 20 fots lastväxlarcontainrar enligt specifikation, för avfackling och läktring av flytande metan, flytande eten, gasol och fordonsgas vid nödsituatiuoner.
PBU, slangrullar, fackla och reglersträcka behöver byggas. Övrig utrustning är hyllvara.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen