303524-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetstekniska hjälpmedel
Referensnummer: 2023-00032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av arbetstekniska hjälpmedel inom ordinärt boende, vård- och omsorgsboenden samt bostad med särskild service.
Med arbetstekniska hjälpmedel avser kommunen generella hjälpmedel som används utan individuell utprovning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen