303533-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter - Anläggning, Infrastruktur, Byggande & Förvaltning
Referensnummer: 18/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende miljökonsulter inom avtalsområdet Anläggning, Infrastruktur, Byggande & Förvaltning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 90700000 Miljötjänster, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen