303536-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Panoramaröntgen, sensorer och kopplingsboxar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPanoramaröntgen, sensorer och kopplingsboxar
BeskrivningUpphandlingen avser panoramaröntgen, sensorer och kopplingsboxar till Folktandvården Skåne AB.
Intern identifierare2026-FTV000008
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPanoramaröntgen, sensorer och kopplingsboxar - Generell del
BeskrivningÖvergripande krav som ska besvaras för båda varugrupperna, 1. Panoramaröntgen och 2. Sensorer och kopplingsboxar.
Intern identifierare1851936-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPanoramaröntgen
BeskrivningKrav som ska besvaras om anbud lämnas för varugruppen, 1. Panoramaröntgen.
Intern identifierare1903397-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSensorer och boxar
BeskrivningKrav som ska besvaras om anbud lämnas för varugruppen, 2. Sensorer och kopplingsboxar.
Intern identifierare1903396-2