303552-2023 - ÄndringSverige-Söderhamn: Laboratorietjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster - Hälsingland
Referensnummer: 13653
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser det samlade behovet av mikrobiologiska och kemiska analyser av bland annat dricksvatten, badvatten, ytvatten, deponi, grundvatten, avloppsvatten, slam samt livsmedel för hälsingekommuner och bolag.