303597-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR-kameror till Danderyds sjukhus.
Referensnummer: LS 2016-0799
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans, installation och drifttagning av 3 st. MR-kameror inklusive kringutrustning och tillhörande tjänster samt serviceåtagande av levererad utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning, 33113110 MR-kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen