Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nötkött, färskt och fryst.
Referensnummer: KFKS 2016/60-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Nacka kommun bjuder in till anbudsgivning i upphandlingen Nötkött, färskt och fryst med diarienummer KFKS 2016/60-050 enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Syftet med upphandlingen är att säkerställa att Kommunens behov av Nötkött, färskt och fryst under kontraktsperioden tillgodoses.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen