303624-2024 - Resultat
Sverige – Eldistribution – Elenergi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElenergi
BeskrivningVetlanda kommun inbjuder till anbudsinlämning gällande upphandling av fysisk leverans av elenergi. Nuvarande avtal löper ut 2024-12-31. Fram tills dess kommer endast prissäkringar att göras. Avtalet kommer att löpa i 2-6 år En stor del av volymen planeras att säkras upp i längre tidshorisonter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65310000 Eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91297:Lot:1