2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glasarbeten
Beskrivning: Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av tjänster inom glasarbeten, med glasarbeten avses reparationer, åtgärder av akuta glasskador samt renoveringsarbeten. Arbeten kommer att utföras i Kirunabostäders och Kiruna Näringsfastigheters fastigheter samt i Kiruna kommuns verksamhetslokaler.
Intern identifierare: 2024-043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000