303698-2016 - ResultatSverige-Karlstad: Bensin
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel.
Referensnummer: UE/160096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09132000 Bensin
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland har upphandlat stationstankning av bensin, diesel och E85 till sina tjänstebilar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09132100 Blyfri bensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
X.