Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter, städredskap, mjukpapper och plast.
Referensnummer: UH-2015-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av kemtekniska produkter, städredskap, mjukpapper och plast för Vetlanda, Sävsjö, Nässjö och Aneby kommun och de kommunala bolagen Vetlanda Energi & Teknik AB och Withalabostäder AB samt Höglandets Räddningstjänstförbund.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33761000 Toalettpapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen