303715-2020 - ResultatSverige-Umeå: Apparater för kontroll och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikrobiologisk luftprovtagare
Referensnummer: HSN 543-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38500000 Apparater för kontroll och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en (1) mikrobiologisk luftprovtagare med option på ytterligare en mikrobiologisk luftprovtagare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38500000 Apparater för kontroll och provning, 71620000 Analystjänster, 90731000 Tjänster med avseende på luftföroreningar, 90731100 Hantering av luftkvalitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen