303747-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial för matdistribution
Referensnummer: 2019-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44618000 Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Beställaren avser att upphandla förpackningsmaterial för matdistribution enligt kravspecifikationen.
Beställaren uppskattar den totala inköpsvolymen per år till ca 800 000 kronor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39222000 Produkter för catering, 44618330 Lock till behållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren avser att upphandla förpackningsmaterial för matdistribution enligt kravspecifikationen