303758-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – För upprättande av vägplan med lokaliseringsalternativ, typfall 4 för väg 156 Förbifart Skene, Marks kommun.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör upprättande av vägplan med lokaliseringsalternativ, typfall 4 för väg 156 Förbifart Skene, Marks kommun.
BeskrivningFramtagande av vägplan till och med samrådshandling- val av lokalisering, inklusive miljöbedömning.
Intern identifierareKOM-420509
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFör upprättande av vägplan med lokaliseringsalternativ, typfall 4 för väg 156 Förbifart Skene, Marks kommun.