303771-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-partner
Referensnummer: UPPH2020-0138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal med en IT-partner för att ombesörja Region Uppsalas behov av IT-hårdvara med tillhörande tjänster under 4 år.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1D Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2020-08-20 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.