303783-2020 - ÄndringSverige-Lund: Mejeriprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeri till stora enheter
Referensnummer: KS 2019/0578
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Typ av avtal
Ramavtal varor
Upphandlingsform
Upphandlingen genomförs enligt lag om offentlig upphandling (2016:1145) LOU med användande av ett Öppet förfarande
Anbudets form och innehåll
Anbudet:
Ska lämnas elektroniskt i systemet TendSign via webbplats www.tendsign.com
Ska vara skrivet på svenska
Om anbudsgivaren avstår från att svara på något av de ställda kraven kommer detta att tolkas som att kravet inte kan uppfyllas eller att kravet inte accepteras.
Löptid
Avtalets startdatum är 1.11.2020Avtalet gäller till och med 31.10.2022
Efter avtalstidens utgång upphör avtalet att gälla utan föregående uppsägning om avtalet inte är förlängt enligt gällande förlängningsklausul. Avtalet kan förlängas upp till två (2) år, ett (1) år i taget, med oförändrade villkor om Köparen så begär. Avisering om önskad förlängning ska ske skriftligen senast sex (6) månader före avtalstidens utgång.