303789-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende mellanhand för förmedling av it-konsulttjänster
Referensnummer: UPP 2018-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Pensionsmyndigheten har för avsikt att upphandla ett ramavtal avseende mellanhand för förmedling av it-konsulttjänster.