303835-2019 - ÄndringSverige-Örebro: Taxitjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor Örebro län
Referensnummer: 19RS3742
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikuppdraget omfattar Service- och uppdragsresor inom Region Örebro län. Trafikuppdraget omfattar bl.a:
— Färdtjänstresor
— Anpassad skolskjuts
— Skolresor
— Riksfärdtjänstresor
— Sjukresor
— Dagvårdsresor
— Kompletteringstrafik