Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster 2021 Östra Göinge
Referensnummer: KS 2021/01096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop efter behov när det gäller byggtjänster inom olika entreprenadområden som avser underhålls- och reparationsarbeten samt ny-, om- och tillbyggnation. Upphandlingen avser Östra Göinge kommun, Göingehem AB och Östra Göinge Renhållnings AB. Upphandlande myndighet avser teckna ramavtal för en period om tre (3) år möjlighet till förlängning i ett (1) år. Planerad avtalsstart är 1.1.2022.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 20
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 20
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/01/2022Slut: 31/12/2024
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
T.o.m. 2025-12-31
Del nr: 2
Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop efter behov när det gäller byggtjänster inom olika entreprenadområden som avser underhålls- och reparationsarbeten samt ny-, om- och tillbyggnation. Upphandlingen avser Östra Göinge kommun, Göingehem AB och Östra Göinge Renhållnings AB. Upphandlande myndighet avser teckna ramavtal för en period om tre (3) år möjlighet till förlängning i ett (1) år. Planerad avtalsstart är 2022-01-01.
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9
Del nr: 10
Del nr: 11
Del nr: 12
Del nr: 13
Del nr: 14
Del nr: 15
Del nr: 16
Del nr: 17
Del nr: 18
Del nr: 19
Del nr: 20