303915-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillbehör för tandavtryck – Tandtekniska förbrukningsmaterial Del 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTandtekniska förbrukningsmaterial Del 2
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal av tandtekniskt förbrukningsmaterial inom Region Västerbotten. Upphandlingen är uppdelad i nio produktgrupper som utvärderas separat. Krav ur hållbarhet och miljöhänsyn är ställda i ska kravs dokument och avtalsdokument.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33133000 Tillbehör för tandavtryck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPROTESTÄNDER
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33138100 Tandproteser, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141822 Akryltänder
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAKRYLAT
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSKEDMATERIAL
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelGIPS
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelPMMA-BLOCK
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelPUTTY
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelPLATTOR
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelRESIN
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelISOPROPANOL
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111741:Lot:9