Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött- och charkprodukter
Referensnummer: KS 2023/00275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans avseende ett brett sortiment av färskt kött- och charkprodukter enligt bifogade produktspecifikationer.
Upphandlingen är indelad i tre (3) delområden. Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Färskt kött-och charkprodukter
Del nr: 3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15110000 Kött, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunens behov utav färskt kött-och charkprodukter. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delområden.