2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kommunikationstjänster
Beskrivning: Norrenergi bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende ramavtal för kommunikationstjänster. Upphandlingen omfattar extern kommunikation med tyngdpunkt på operativ produktion av kommunikationsmaterial samt kompletterande strategiskt stöd. Leverantören ska kunna stödja beställaren inom exempelvis innehållsproduktion, digital kommunikation, kampanjarbete, PR och medierelationer samt analys och uppföljning.
Intern identifierare: NE2026-63
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79416000 Public relations
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92312211 Skrivbyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000