303977-2019 - ResultatSverige-Ängelholm: Vägarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Entreprenadarbeten och anläggningsarbeten åt VA- och gatuavdelningen i Älmhults kommun
Referensnummer: 19/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233140 Vägarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenadarbeten och anläggningsarbeten åt VA- och gatuavdelningen i Älmhults kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45233262 Anläggningsarbeten för gågator, 45236000 Markanläggning, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen