303983-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – RFID-spårning av textilier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFID-spårning av textilier
BeskrivningRegion Sörmland och Region Västmanland avser att gemensamt upphandla ett komplett RFID-system med tillhörande hårdvara, mjukvara och supporttjänster för avläsning utav chip-märkta textilier.
Intern identifierareIN-IN25-0249
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000